Eesti, Ida-Virumaa, OU Kivi24 +372 53 433 379 info@kivi24.ee
: 0

Umbes kivi

                   

 

 

                         

Kõik meie töökojas esitatud monumendid on valmistatud ainult Karjala graniidist! Me ei tööta Ukraina, Hiina, India ja teiste Aasia riikide kividega.

 

 

             Karjala graniidi õige nimi on gabro-diabaas.

 

Karjala gabro-diabaasi kohta


Igal aastal suureneb huvi kivi järele, mida tuntakse kogu maailmas gabro-diabaasina. Selle põhjuseks on selle unikaalsed omadused, mis pakuvad laialdasi kasutusvõimalusi. Maailmas pole seda vääriskivist palju suuri hooneid. Venemaal on selle kalju allikas Karjala, kus mitu aastat on tegutsenud mitu gabbro-diabaasi ekstraheerimise karjääri.

 

Gabbro, diabaas Karjala lisaks oma suurepärase füüsikalised omadused, sealhulgas külmakindlus, vastupidavus, tugevus ja vähest kulumist on vaieldamatu esteetiline eeliseid, mis sisaldavad oma kauni musta värvi ja dekoratiivsed omadused.

 

Seetõttu on selle materjali rituaalsed tooted pidevalt nõudlikud, näiteks gabbro-diabase monumendid sobivad ideaalselt maalimiseks ja poleerimiseks. Selline toode näeb alati välja nagu uus, säilitades kõik kirjad ja pildid parimal võimalikul viisil. Sellest unikaalsest kivist pärinevad kliimatingimused ja ilmastikunähtused ei ole kohutavad, mistõttu selline toode võib aastaid tõesti püsida, ilma et oleks vaja regulaarset hooldust.

Kõigil Karjala kaevandatud kividel on ühised omadused, mis muudavad need eri valdkondade inimeste hädavajalikud abistajad. Neid kasutatakse laialdaselt mitte ainult tööstuslikult, nagu sillutis plokid gabro-diabaas, vaid ka laialt kasutusel isiklikuks tarbeks luua kordumatu meeleolu vannid ja saunad või plaatimistööd gabro-diabaas maja ees.

Tuleb märkida, et gabro-diabaasblokid vastavad riigikontrolli standarditele, mida kasutatakse kivide ja arhitektuur-ehitusplokkide puhul. Seetõttu ei saa kahtluse alla seada nende kasutuse ja kõrge kvaliteedi ohutust.

 

Kõik omadused gabro-diabaas läbinud ajaproovile ja jõudnud järeldusele, et see kivi on tugev vee, talub külma, soojuse ja järske temperatuurimuutusi kaotamata oma kasulikud omadused, ei teosta hõõrdumist, on jõudu ja madala radioaktiivsusega.

Gabbro-diabaasi eelised

Gabbro-diabase peamine eelis on vastupidavus. Hauakivi peaks olema tugev, talub maksimaalset füüsilist mõju ja seda ei tohi mõjutada ilmastikutingimused. Ainult nendes tingimustes võib materjali mitu aastat tagada monumendi kvaliteet. Karjala gabro-diabeedi vastupidavus ja tugevus ei pea kahtlustama. Tema kodumaa on Karjala Vabariik, kelle kliima on üsna karm, nagu see on riigi loodeosas. Väga tõsised külmad, lumesadu, külmad tuuled, temperatuuri langus, nõrk vihm ei ole selle kivi jaoks kohutavad, saades sellistes tingimustes sajandeid karmistusi.

On fakte, et ikkagi on mõned diabeedist valmistatud mälestised, mille vanus on rohkem kui üks aastatuhandel, kuid samal ajal säilitasid oma esialgsed vormid. See materjal on väga poleeritud ja säilitab peeglipinna paljude sajandite jooksul. Ta on ka heegeldatud, mis võimaldab tal luua erinevaid kujundeid, et skulptuure arvandmeid ja pilte nagu originaal. Selle struktuur sobib hästi kivide töötlemiseks ilma kiibideta. Looduse monumentaalsust rõhutab diabeedi leevendamine, seda kasutatakse sageli suurte monumentide tegemiseks.

Teine selle materjali väärtuslik kvaliteet on sobiv välimus. Karjala gabbro-diabeedi pealambri tõttu on ere-must värv üllas.

Selle materjali jaoks on oluline ka taskukohane hind. Erinevalt teistest tõugudest on karjala gabro-diabaas saadaval paljudele elanikkonnarühmadele. Samal ajal ei ole see oma kehas olevate konkurentidega võrreldes kvaliteedi ja välimuse poolest halvem, isegi ületab neid kindlasti.

Selleks on gabbro-diabeedi mälestised nende eest hoolitsemise lihtsad. Aeg-ajalt pead lihtsalt pühkima neid niiske käsnaga või salvrätikuga ja seda piisab. Hauakivide valmistamise materjal sobib hästi lihvimiseks. Sellega seotud pealdised ja portree ei lõpe ega kao. Kui gabro-diabeatsi toodetest on kogemata värv, rasv või muu püsiv mustus, on soovitatav kasutada puhastusvedelikku, mida saab meie poest osta või vesinikperoksiidi.

Kõik see selgitab pidevat nõudlust selle roki järele ja soovib osta gabbro-diabaasist mälestusmärke igal aastal üha enam.